Discover the finest spaces
Delen

Veelzijdig Orchid House opent onder voormalig Tropenhotel

In Amsterdam opent op 17 september een gloednieuwe horecalocatie onder het voormalige Tropenhotel van het Koninklijk Instituut voor de Tropen: Orchid House. Het betreft een stand-alone horecaconcept dat in hetzelfde pand zit als het eveneens nieuwe Hotel V Oosterpark van de Conscious-groep. Dit nieuwe hotel komt dus in het voormalige Tropenhotel en ondergaat op dit moment een grondige renovatie. Er is inmiddels al een geheel nieuw deel bijgebouwd. Orchid House gaat deze horecalocatie exploiteren. 

De ligging aan het Oosterpark is een van de grootste troeven van Orchid House. “Het pand heeft een open uitstraling. Het plafond in het restaurant en de hele gevel rondom bestaan namelijk grotendeels uit ramen. Daardoor heb je tijdens een diner of event altijd uitzicht op het groen. Je bevindt je midden in de stad én in een stukje natuur tegelijk,” aldus mede-eigenaar Joey Matahelumual. 

Orchid House

De locatie wordt een veelzijdige bestemming voor zowel leisure als business. Joey daarover: “In het restaurant hebben we plek voor 160 gasten bij een regulier diner, en bij evenementen kunnen we opschalen naar 350 bij een walking dinner. De eventruimte naast het restaurant heeft een glazen wand, maar is ook volledig af te sluiten. Afhankelijk van de opstelling kunnen er 80 tot 100 mensen dineren, 150 in theateropstelling of 200 bij een feest. Er is een bar, licht en geluid, en alle aansluitingen voor multimedia. Je kunt er dus alles organiseren: van een vergadering tot een bedrijfsfeest.”

De koffiebar met uitzicht op het Oosterpark is geschikt voor kleinschalige events of recepties: “Hier kunnen zo’n 50 gasten zittend terecht, of 70 tot 100 bij een borrel. In november openen we bovendien een cocktailbar op de eerste etage. Met uitzicht rondom op het park en plek voor circa 80 gasten ook weer hoogwaardige toevoeging voor deze locatie.”

En dan is de koek nog niet op. Want ook de plannen voor de realisatie van een megagroot dakterras zijn inmiddels concreet: “In het nieuwe terrasseizoen van 2026 openen we een dakterras van bijna 800 vierkante meter. Dat wordt een van de grootste van Amsterdam. Dat terras is straks uitermate geschikt voor diners, bruiloften of bedrijfsfeesten.”

Zakelijke events in het dna

Orchid House wil zich nadrukkelijk profileren richting de zakelijke markt. “Doordat we een aparte evenementenruimte hebben, kunnen we ook zakelijke bijeenkomsten hosten. We gaan meeting-packages aanbieden voor halve of hele dagen, en ’s avonds zijn bijvoorbeeld walking dinners of bedrijfsborrels mogelijk. Bij aanvragen met extra veel gasten, pakken we er de andere ruimtes bij.”

Zuid-Amerikaanse invloeden

De keuken van Orchid House combineert Zuid-Amerikaanse invloeden met de frisheid van de mediterrane keuken. “We werken met twee grote barbecues waarmee we pure, krachtige smaken neerzetten. Daarnaast hebben we een uitgebreide wijnkast met meer dan tachtig wijnen, zodat er altijd een passende pairing is.”

De sfeer gaat volgens Joey bruisend en toegankelijk zijn. “Ons doel is dat de deur hier de hele dag voor iedereen openstaat. Gasten uit het hotel, buurtbewoners die even binnenlopen voor koffie en bedrijven uit Amsterdam en omstreken die ons weten te vinden voor een meeting of diner. We willen kwaliteit bieden tegen een aantrekkelijke prijs. Waar elders een hoofdgerecht vanaf €25 begint, willen wij die drempel juist verlagen.”

Vijf jaar ontwikkeling

De transformatie van het voormalige Tropenhotel was omvangrijk. “We zijn nu vijf jaar bezig vanaf de tender tot de opening. Het pand is volledig vernieuwd; alleen de betonnen fundering ligt er nog. De plek waar nu ons restaurant staat, was vroeger niet eens bebouwd: dat was een binnenplaats. Het hele ontwerp is nieuw en volledig afgestemd op de beleving die we willen neerzetten.”

En wanneer is het geslaagd? Joey: “Als er vanaf dag één een bruisende sfeer ontstaat. Als hotelgasten, buurtbewoners en bedrijven ons weten te vinden: dan hebben we het goed gedaan.”

Over Orchid House

Orchid House is opgericht door Joey Matahelumual, Joeri Salet en Niek Petersen, drie vrienden met een gedeelde passie voor horeca en buurt. Ze zijn onderdeel van horecagroep The Good, The Bad and The Ugly.

  • Joey (Head of Marketing GBU) brengt creativiteit en storytelling en maakt met Orchid House zijn ondernemersdebuut.
  • Joeri is een ervaren horecaman met concepten als Supper, Bar Rouge en Belly of the Beast op zijn naam.
  • Niek, partner van GBU, voegt ervaring en operationele daadkracht toe aan het team.
X

Mooie venue?

Meld je nu aan en ontvang elke week het laatste locatienieuws.

LAAT JE INSPIREREN

Laatste nieuws: LocatieFlash

Meld je aan voor onze LocatieFlash en mis nooit meer het laatste nieuws over nieuwe en gerestylede locaties.