Discover the finest spaces
Delen

Uitzicht over Veluwse heide bij nieuw hotel en evenementenlocatie De Wever Lodge

Op de heide, middenin de Veluwe, opende onlangs De Wever Lodge in Otterlo. Een intiem hotel, restaurant en evenementenlocatie waar je een echt huiskamergevoel krijgt. Er zijn veertien kamers en twee ruimten voor events. Bovendien werd de renovatie van twee multifunctionele cottages waar je zowel kan overnachten als vergaderen onlangs afgerond. “Het meest bijzondere aan onze locatie is de natuur. Het uitzicht is fenomenaal. Je kijkt uit over een heidevlakte met zandverstuivingen en de Wever Lodge grenst aan een bos”, vertelt Heleen Kam van De Wever Lodge.

De villa waar het hotel en restaurant van De Wever Lodge in zit, dateert uit 1934. Het werd gebouwd als Pension De Wever en trok gasten uit het hele land. Heleen: “We wandelden een paar jaar geleden over een prachtige heidevlakte in Otterlo en ontdekten dat het voormalige hotel-restaurant te koop stond. De oude eigenaren waren na 28 jaar aan hun welverdiende pensioen toe. We hebben echt enorm geluk gehad. Ons uitzicht is iedere dag een cadeautje!” In augustus 2020 startte een ingrijpende verbouwing van het pand en het terrein er omheen. “Sindsdien zijn er splinternieuwe kamers, badkamers, een nieuwe keuken, bistro en terras. Bovendien hebben we een boardroom gecreëerd met eigen keuken en terras.”
De meest recente verbouwing is onlangs afgerond: twee cottages op het terrein zijn nu suites met aparte woonkamer en terras. Eén van deze cottages is gebouwd in 1942 en was het atelier van Willy Auping die later waarnemend directeur van het nabijgelegen Kröller-Müller Museum werd.

De Wever Lodge

Naast overnachten en lekker eten, kun je bij De Wever Lodge ook allerlei soorten events organiseren. Er is een gezellige Boardroom voor maximaal acht personen en twee cottages voor meetings van zo’n vier personen. De cottages kunnen ook aan elkaar geschakeld worden voor wat meer ruimte en mogelijkheden. Verder is er op een half uur wandelen van de Lodge de Schuur, voor iets grotere bijeenkomsten. Heleen: “Onze ruimten zijn ideaal voor heisessies, coaching, brainstormsessies, vergaderingen en andere zakelijke bijeenkomsten. Geregeld wordt het gehele hotel geboekt door bedrijven. De omgeving en het eten maken het tot een prettige plek om te zijn. Onthaasten past goed bij de Wever Lodge.”

Ook bijzonder: De Wever Lodge werkt samen met verschillende mensen die een workshop kunnen geven. “Denk bijvoorbeeld aan een imker, een kunstenaar, een herder, een jager of een wever.” Toekomstplannen zijn er ook: “Momenteel zijn we bezig met de ontwikkeling van een locatie in een naastgelegen bos, waar in de toekomst mogelijkheden zijn voor grotere groepen”.

X

Mooie venue?

Meld je nu aan en ontvang elke week het laatste locatienieuws.

LAAT JE INSPIREREN

Laatste nieuws: LocatieFlash

Meld je aan voor onze LocatieFlash en mis nooit meer het laatste nieuws over nieuwe en gerestylede locaties.