Discover the finest spaces
Delen

Singer Laren breidt uit met kleurrijke nieuwe eventruimte in de tuin

Museum en evenementenlocatie Singer Laren heeft er een nieuwe ruimte bij voor kleinschalige zakelijke bijeenkomsten, vergaderingen en workshops: de Werkplaats. Deze nieuwe eventruimte zit in een apart gebouw in de tuin van Singer Laren en biedt plaats aan maximaal 12 personen. “De Werkplaats is erbij gekomen omdat we meer mogelijkheden zagen voor kleinschalige heidagen, vergaderingen en evenementen met bijvoorbeeld schilderworkshops. Ook voor bijeenkomsten waarbij meerdere break-outs nodig zijn, kan de nieuwe ruimte worden ingezet”, legt event coördinator Johan de Jong uit. 

Voor de realisatie van de nieuwe ruimte was een flinke verbouwing nodig. Johan: “Het gebouw werd hiervoor namelijk gebruikt als opslag en werkplaats van de huismeester. Inmiddels is alles helemaal klaar en volledig inzetbaar.” De besloten ligging in een losstaand gebouw in de tuin zorgt voor veel privacy. Ook heeft de Werkplaats een eigen binnenplaats.

Singer Laren

De gloednieuwe ruimte De Werkplaats is geschikt voor kleinere vergaderingen en workshops tot maximaal 12 personen. Ideaal dus voor groepen die een besloten en kleinschalige omgeving zoeken voor een zakelijke bijeenkomst. Op het gebied van catering zijn er verschillende mogelijkheden. Singer Laren kan de catering zelf verzorgen, maar werkt hiervoor ook samen met ‘preferred cateraars’. Daarmee kan de invulling worden afgestemd op het type bijeenkomst.

“De combinatie met kunst en cultuur vormt een belangrijk onderdeel van de evenementen bij Singer Laren” vertelt Johan. “Een zakelijk evenement kan bijvoorbeeld gecombineerd worden met een begeleid bezoek aan het museum.”

Geschiedenis

De geschiedenis van Singer Laren begint bij het Amerikaanse echtpaar Anna en William Singer. Zij lieten begin vorige eeuw Villa De Wilde Zwanen bouwen in Laren, dat in 1902 al bekendstond als kunstenaarsdorp. Beiden hadden een grote passie voor kunst. William schilderde zelf en Anna speelde piano, terwijl het echtpaar thuis regelmatig kunstenaars en andere creatieve vrienden ontving.

Na het overlijden van William besloot Anna hun kunstcollectie met het publiek te delen. Ze liet een museum en theater aan de villa bouwen, die in 1956 werden geopend. Sindsdien groeide Singer Laren uit tot bekend (particulier) cultureel erfgoed met een museum, theater en beeldentuin. In 2017 kwam daar een nieuwe theatervleugel bij en in 2021 werd een nieuwe museumvleugel geopend voor de privécollectie Nardinc. Deze collectie gaat over het Nederlands modernisme uit het begin van de twintigste eeuw.

X

Mooie venue?

Meld je nu aan en ontvang elke week het laatste locatienieuws.

LAAT JE INSPIREREN

Laatste nieuws: LocatieFlash

Meld je aan voor onze LocatieFlash en mis nooit meer het laatste nieuws over nieuwe en gerestylede locaties.