Discover the finest spaces
Delen

Eigenaren Fort de Gagel beginnen nieuwe locatie: Vuursche Lodge

De eigenaren van evenementenlocatie Fort de Gagel in Utrecht breiden uit met nog een locatie: Vuursche Lodge. Op dit moment zijn de voorbereidingen voor een grote verbouwing en restyling van het bijzondere pand in volle gang. De vernieuwde venue opent op 1 september dit jaar. “We zochten al langer naar een plek om echt grote evenementen te kunnen hosten. Tijdens een paardrijtocht in het Gooi kwamen we deze locatie tegen en zagen meteen de potentie”, vertelt eigenaar Sybren Ophof.

Sybren is geen onbekende in de eventbranche. Zo bouwde hij onder andere de grote evenementenlocaties DeFabrique en de Utrechtse Stadsvrijheid op vanaf 2000. In 2019 verkocht hij zijn aandelen en startte samen met zijn vrouw Pascale Heinsius Fort de Gagel aan de rand van Utrecht. “In het fort kunnen allerlei soorten meetings en events georganiseerd worden tot 150 personen. Ook hebben we een restaurant waar iedereen kan komen lunchen, borrelen of dineren. Een geweldige plek, maar ik begon de echt grote events toch te missen”, vertelt Sybren.

Het ondernemersduo stuitte ongeveer een jaar geleden op Landgoed Groot Kievitsdal in Baarn. Sybren: “We vonden het pand meteen prachtig, maar zagen ook dat het ietwat gedateerd was. Vanaf 1 juli gaan we met een grote verbouwing beginnen.”

Vuursche Lodge

Landgoed Groot Kievitsdal krijgt niet alleen de nieuwe naam Vuursche Lodge, maar ook een complete metamorfose. “We gaan echt alles helemaal strippen: de plafonds gaan eruit, er komen nieuwe vloeren, nieuw meubilair en compleet nieuwe techniek. Qua stijl moet je denken aan veel hout, jute en lichte tinten. Ook pakken we de buitenkant van het landhuis aan en gaan we de tuin anders inrichten. Het wordt echt een groots Goois landhuis”, aldus Sybren.

Zalen en break-out ruimtes

“We hebben op de begane grond een grote plenaire zaal voor 400 personen. Hier komt een grote plug & play LED wall en ook in de andere zalen gaan we de techniek helemaal vernieuwen. Op de eerste verdieping vind je vervolgens een zaal met een capaciteit voor 250 personen. Daarnaast zijn er nog vijf break-out ruimtes voor maximaal 100 gasten. Gebruik je echt de hele locatie, dan kunnen we zelfs 10 break-out ruimtes creëren. Ideaal dus voor congressen”, vertelt Sybren. “Maar ook kleine beurzen of een kennismarkt kan hier heel goed georganiseerd worden. In onze grote zaal is ruimte voor zo’n twintig stands.”

Vuursche Lodge moet ook een toffe plek gaan worden voor bedrijfsfeesten tot zo’n 1000 personen. “Denk aan een band of dj op het podium in onze grote zaal en bijvoorbeeld een barbecue op ons terras. Ook krijgt onze kelder straks een echte pub voor 300 personen en komt er een Playground waar je allerlei soorten activiteiten kunt doen. Hierdoor kun je dus het hele pand gebruiken tijdens je feest en verschillende sferen creëren.”

Natuur

Ook bijzonder: in het bos op het landgoed komt een auditorium waar 200 gasten kunnen zitten. Sybren: “Hier ga je helemaal offline met elkaar in verbinding. Middenin de natuur.” De natuur speelt sowieso een grote rol bij Vuursche Lodge. In het logo is een boom verwerkt en alle ruimtes zijn naar de delen van een boom vernoemd. Het pand bestaat namelijk uit drie bouwlagen: in de kelder vind je de Roots zalen, op de begane grond de Timber zalen en op de eerste verdieping de Leafs zalen. Een statig trappenhuis verbindt alle ruimtes met elkaar. Sybren: “De natuur is onlosmakelijk verbonden met Vuursche Lodge en we vinden het belangrijk om dat verhaal over te brengen aan onze gasten.”

Catering

“Het pand heeft een mega keuken, dus die gaan we natuurlijk gebruiken. Maar we openen geen restaurant waar iedereen kan binnenlopen, zoals nu het geval is. Vuursche Lodge richt zich alleen op zakelijke events. We hebben een strak food concept dat gericht is op zo weinig mogelijk voedselverspilling. Dat doen we onder andere door te koken met verse ingrediënten uit het seizoen. Verder kan alles: een walking dinner, een buffet of sit-down. Dat wat bij je event past!”

X

Mooie venue?

Meld je nu aan en ontvang elke week het laatste locatienieuws.

LAAT JE INSPIREREN

Laatste nieuws: LocatieFlash

Meld je aan voor onze LocatieFlash en mis nooit meer het laatste nieuws over nieuwe en gerestylede locaties.