Fokker Terminal: wat als deze venue voor grootse maatwerk events vooral toegankelijk is voor congressen?
Niets geen ‘wat als’. Dat is simpelweg zo! Dan is de keuze niet zo ingewikkeld, toch? Als je kunt kiezen tussen een traditionele congreslocatie en de Fokker Terminal? Vooral als je je bedenkt dat je budget hiervoor niet groter hoeft te zijn. Naast een venue voor grootse maatwerk events, is de Fokker Terminal namelijk bovenal een unieke locatie voor congressen. “Daarvoor zijn we een One-Stop-Shop”, vertelt Tim Rosman, Director Sales & Events bij Fokker Terminal. Hij vertelt erover in deze editie van ‘Locatiehouder aan het woord’.
De Fokker Terminal is gevestigd in een voormalige school voor luchtvaarttechniek. “Dat betekent, naast een grote hangar waar aan vliegtuigen gesleuteld werd door studenten, ook achttien klaslokalen”, vertelt Tim. “Deze voormalige klaslokalen zijn ideaal voor break-out sessies. Onze venue heeft een capaciteit van 250 tot 1.000 personen en is flexibel te in te richten. We kunnen de ruimte bijvoorbeeld makkelijk kleiner maken. De Hangar maakt dankzij de hoogte echt indruk, waardoor de toon direct is gezet zodra gasten deze locatie binnenstappen.”
One-stop-shop voor congresmarkt
Alles wat je nodig hebt voor je congres heeft de Fokker Terminal in huis. Van meubilair tot vaste partners in AV en catering. “We werken met standaard bouwstenen voor het samenstellen van een passend congrespakket. Je hoeft dus niet helemaal ‘from scratch’ te beginnen in een grote lege hal. Op basis van het aantal personen bepalen we samen de indeling van de ruimte, vervolgens kijken we naar een bijpassend meubilair-, AV- en cateringpakket. We hebben alles in huis om een goed georganiseerd congres neer te zetten. Maar als het kan, proberen we klanten toch graag een beetje te prikkelen. We zijn nou eenmaal mensen met liefde voor mooie events”, aldus Tim.
Fokker Terminal
Dat betekent dat de Fokker Terminal je graag inspireert en graag ‘laagjes’ toevoegt aan je congres. Op basis van jouw specifieke wensen én om het echt jullie event te maken. “Maar ook zonder deze extra’s staat je congres als een huis. We hebben goed nagedacht over de samenstelling van de standaard bouwstenen, en kunnen daarvoor leunen op ruim vijftien jaar ervaring en honderden congressen”, voegt Tim toe.
Standaard bouwstenen en de liefde voor events
“Het één sluit het ander niet uit”, zegt Tim. “Veel mensen kennen de Fokker Terminal als de venue voor grootse maatwerkevents. Terwijl 75 procent van ons werk bestaat uit het organiseren van congressen. Om onze locatie toegankelijk te maken voor dit type events en om te kunnen concurreren met de meer traditionele congreslocaties, werken we met standaardpakketten. Dat neemt niet weg dat je de liefde voor mooie events overal in terugziet. Dat gaat juist heel goed samen. We dagen klanten die al veel congressen hebben georganiseerd uit om het eens nét iets anders te doen.”
Tijd van bezoekers efficiënt en effectief inzetten
Sinds Covid zien ze bij de Fokker Terminal een duidelijke verandering in de opzet van congressen. “Voorheen zat je passief van 9 tot 17 uur in een zaal en waren bezoekers aan het einde van de dag helemaal afgedraaid. Je ziet dat organisatoren nu anders nadenken over de opzet van een congres, door meer interactie toe te voegen en voor een andere omgeving te kiezen. Ze kijken ook beter naar hoe ze de tijd van de bezoekers efficiënter en effectiever kunnen inzetten. We zijn meer en meer van ‘time wel spent’ naar ‘time well invested’ aan het gaan”, licht Tim toe.
Een standaard van hoog niveau
De standaard moet gewoon goed zijn, vinden ze bij de Fokker Terminal. Een standaard congres op een imposante locatie, met bouwstenen van hoog niveau en ook nog eens betaalbaar. Tim: “Daarmee hoort de Fokker Terminal gewoon thuis in het rijtje met ‘go to’ congreslocaties. Ook doen we qua prijsstelling niet onder voor andere congreslocaties.” De bonus waar je bij Fokker Terminal op kunt rekenen? Een team van toegewijde mensen met ontzettend veel liefde voor mooie events.
“Hierdoor is onze standaard voor congressen van hoog niveau. Dat zie je in verschillende onderdelen terug. Zo kiest een groot deel van onze opdrachtgevers voor onze ‘standaard’ cateringarrangementen. Die zijn gewoon ontzettend goed, voedzaam, gezond en zo duurzaam mogelijk. Maar ook een walking dinner van zeven gangen, daar draaien we onze hand niet voor om”, vult Tim aan. Bij de Fokker Terminal kun je het dus zo gek en uniek maken als je zelf wilt, maar ook met de standaard bouwstenen ben je zeker van een congreslocatie die indruk maakt.